Patent Araştırma, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimlik, Endüstri

Patent Araştırma

Bir patent/faydalı modelin korunabilmesi için dünya çapında yenilik kriterine sahip olması gerekmektedir. Bu sebep ile en doğru yol hem ulusal hem de uluslararası veri tabanları üzerinden başvuru yapılmadan önce araştırma yapılmasıdır. Yapılan araştırma resmi olmamakla beraber sürecin geleceği hakkında öngörü oluşturmaktadır.

Firmaların üretim imkanlarını etkin kullanabilmeleri adına sektörel araştırmalar önemlidir. Teknik anlamda yürütülen bir çalışmanın henüz tasarı aşamasındayken yeniliği konusunda yapılacak araştırma gereksiz yatırım ve zaman kaybının önüne geçecektir. Mevcut patent ve faydalı modellerin varlığından haberdar olmak rekabetçi ortamda değerli bir bilgi birikimi sağlamaktadır.

Patent araştırmaları sınıf bazlı yapıldığı için çok genel sonuçlar vermektedir. Bu sebep ile çeşitli kriterler eklenerek araştırma raporu uzman bir el tarafından analiz edilmeli ve sunulmalıdır.

Patent /faydalı model araştırması ;

- Sınıf bazlı

- Firma bazlı

- Patent ismi kullanılarak

-Buluşçu ismi kullanılarak yapılabilmektedir.

Patent/faydalı model başvurusu yapılmadan önce , daha önceden yapılmış benzer başvuruları sorgulamak son derece önem taşır. Bu sebep ile uzman bir kadro tarafından yapılması en etkin yöntem olacaktır. Bu durum süreci olumsuz sonuçlanacak bir başvuruyu baştan engelleyecek ve kayıpların önünü kesecektir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası