Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

13.06.2003 Tarih ve 25137 Sayılı Resmi Gazetede yayınlanan “Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik” gereği internet üzerinden gerçekleştirilen alışverişler için sözleşme yapılması zorunluluğu getirilmiştir. Aşağıda alışverişin son aşamasında bilginize sunulan, satış sözleşmesi bulunmaktadır. { } işaretleri arasında bulunan bilgiler, müşterimizin bilgilerine, ödeme ve alışveriş şekline göre belirlenmektedir.

MADDE 1. TARAFLAR

1.1. SATICI:

Unvan: MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ

Adres: Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul

Telefon: +90 850 885 11 03

Faks: +90 850 885 11 03

E-Posta: [email protected]

1.2. ALICI:

İş bu sözleşme kapsamında ALICI www.mgr.com.tr internet sitesinden sipariş veren veya ödeme yapan kişidir. ALICI’nın, üye olurken veya sipariş verirken kullanıldığı adres ve iletişim bilgileri esas alınacaktır.

 

MADDE 2. SÖZLEŞMENİN KONUSU VE KAPSAMI

2.1. İşbu sözleşmenin konusu, ALICI`nın SATICI`ya ait www.mgr.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, sözleşmede bahsi geçen nitelikleri haiz satış fiyatı belirtilen ürünlerin/hizmetlerin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

2.2. İşbu sözleşme hükümleri; ticari alım satımlarda geçerli olan Türk Ticaret Kanunu, Borçlar Kanunu ve burada sayılmayan genel hükümlere tabi olup, tüketicinin korunması hakkındaki kanun taraflar tacir ve esnaf olduklarından, Tüketici Kanunu ve ilgili yönetmelikleri uygulanmaz.

2.3. ALICI, satışa konu ürünlerin/hizmetlerin temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu ürün ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri ve sözleşmeyi elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında ürünü sipariş verdiğini, işbu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

2.4. www.mgr.com.tr sitesinde yer alan “Mesafeli Satış Sözleşmesi” ve ALICI tarafından verilen sipariş üzerine düzenlenen fatura ve varsa sevk irsaliyesi işbu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

2.5. İşbu sözleşme, ALICI’nın ürünün siparişine ilişkin elektronik ortamda gerekli teyidi vermesi ve ödemeyi yapmasından sonra geçerlilik kazanır.

 

MADDE 3. SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN/ÜRÜNLER

3.1. Ürün Bilgileri:

Ürün/Hizmet Adı: { }

Ödeme Şekli: Kredi Kartı{ }

Ödenen Tutar: { }

Kargo Açıklama: { }

 

MADDE 4. TESLİM YERİ VE ZAMANI

4.1. ALICI, www.mgr.com.tr internet sitesinde elektronik ortamda alınan ürün/ürünlerin cinsi ve türü, miktarı, marka/modeli, satış bedeli, ödeme şekli, teslim alacak kişi, teslimat adresi, fatura bilgileri ALICI’nın sipariş verdiği bölümde yazıldığı gibidir ve ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder. Fatura edilecek kişi ile sözleşmeyi yapan kişi aynı olmak zorundadır. Bu bilgilerin doğru olmadığı veya noksan olduğu durumlardan doğacak z