Tasarım Araştırma

Tasarım Araştırma

Bir tasarımın korunabilmesi için dünya çapında yenilik kriterine sahip olması gerekmektedir. Bu sebep ile en doğru yol araştırmanın hem ulusal hemde uluslararası veri tabanları üzerinden başvuru yapılmadan önce gerçekleştirilmesidir. Yapılan araştırma resmi olmamakla beraber sürecin geleceği hakkında öngörü oluşturmaktadır.

Firmaların üretim imkanlarını etkin kullanabilmeleri adına sektörel araştırmalar önemlidir. Bir tasarımın henüz tasarı aşamasındayken yeniliği konusunda yapılacak araştırma gereksiz yatırım ve zaman kaybının önüne geçecektir. Mevcut tasarımların varlığından haberdar olmak rekabetçi ortamda değerli bir bilgi birikimi sağlamaktadır.

Tasarım araştırmaları sınıf bazlı yapıldığı için çok genel sonuçlar vermektedir. Bu sebep ile çeşitli kriterler eklenerek araştırma raporu uzman bir el tarafından analiz edilmeli ve sunulmalıdır.

Tasarım araştırması ;

- Sınıf bazlı

- Firma bazlı

- Tasarım ismi kullanılarak

- Tasarımcı bazlı yapılabilmektedir.

Tasarım başvurusu yapılmadan önce, daha önceden yapılmış benzer başvuruları sorgulamak son derece önem taşır. Bu sebep ile uzman bir kadro tarafından yapılması en etkin yöntem olacaktır. Bu durum süreci olumsuz sonuçlanacak bir başvuruyu baştan engelleyecek ve kayıpların önünü kesecektir.


Tasarım Araştırma hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.