Web Sitesi ve E-posta Güvenliği

Web Sitesi ve E-posta Güvenliği

SSL Nedir?

Secure Sockets Layer veya yeni teknoloji ile Transport Layer Security genel kullanılan ismiyle SSL teknolojisi iki bilgisayar arasında kurulan iletişimi şifrelemeye yarayan teknolojilerdir. Web'de surf yaparken, e-postalarda, e-ticaret yaparken, anlık mesajlaşma yaparken veya Voip için kullanılabilir. SSL tek yönde iletişimi şifrelemeye yarayan teknolojidir. Sunucu tarafında kurulan SSL sertifikası son kullanıcı istemcilerin sunucu ile oluşan bağlantılarını ve iletişimini şifreler. Böylelikle iletişimi dinlemek isteyen 3. şahıslar bu iletişimi anlamlı olarak çözümleyip, içeriğe erişemezler.

Neden ve Kimler SSL Kullanmalıdır?

SSL'i e-ticaret yapan siteler, anlık mesajlaşma hizmeti veren kuruluşlar, bankalar veya son kullanıcılarının bilgilerini sunucularında barındıran internet siteleri kullanmalıdır. SSL ile sunucu tarafına gönderilen kullanıcı bilgileri, kredi kartı bilgileri gibi önemli kişisel bilgiler şifrelenmekte ve 3. şahısların bu bilgilere iletişim anında iletişimi dinleyerek elde etmeleri engellenmektedir.

Bir süre önce Google Inc. arama sonuçları sıralamasında SSL sahibi web sitelerinin daha üst sıralarda yer alacağına dair bir güncelleme bildiriminde bulundu.

E-Posta Sertifikaları Nedir?

E-posta sertifikaları ile e-posta içeriğini imzalayabilirsiniz. İmzalayarak gönderdiğiniz mailler sizin tarafınızdan gönderildiği onayını gösterir. Böylelikle mail ile yapılan sahteciliğin önüne geçilir. Ayrıca karşılıklı gönderilmiş olan dijital imzalar kullanılarak şirket için mail içerikleri şifrelendirilerek gönderilebilir. Bu da ekstra güvenlik katmanı oluşturur veya mail içeriğinde önemli bilgiler varsa şifrelenerek başka kişilerin maili anlamlı halde açmalarının önüne geçilir.


Web Sitesi ve E-posta Güvenliği hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.