Banner Tasarımı

Banner Tasarımı

İnternet dünyasının etkili bir reklam alanı olmasının sonucu karşımıza çıkan bir yöntem banner tasarımı. Genellikle TV reklamlarına benzetilmeye çalışılan banner tasarımlar sitelere ziyaretçi çekmek için oldukça etkili bir yoldur.

Banner tasarımların tercih edilmesinin nedenleri ise, kullanım kolaylığının yanı sıra, hız, performans, kısa kod ve en önemlisi mobil uyumlu olmaları. Özellikle de Javascript, Jquery ve HTML5 ile hazırlanmış olanlar SEO uyumludur. Arama motorları tarafından okunmayan içerik söz konusu olmadığından avantajı büyüktür.

Peki, Banner tasarımı nedir?

Web sitelerini görsel olarak ön plana çıkaran, sitelerin tasarımlarıyla bütünlük sağlayan, görseller ve animasyonla desteklenen, TV reklamlarına benzeyen, ziyaretçi çekme amaçlı bir internet reklam türüdür. Bannerler daha önceden genellikle flash tasarımla yapılırken, artık çok daha fazla kişiye ulaşabilmesi için daha çok Javascript, Jquery ve HTML5 ile yapılmaktadır. Alanında uzman kişiler için etkili bir banner yapmak çocuk oyuncağı iken, ilgisi olanların da online banner tasarımı yapan siteler ve You Tube kanalıyla bunu başarmaları mümkün. Ancak, elbette Bannerler için de uyulması ve dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.

Her şeyden önce Banner tasarımı şık ve dikkat çekici olmalıdır. Ziyaretçide merak uyandıran Banner, onu sayfanıza çekecek ve böylece birinci adımı başarıyla çekmiş olacaksınız. Burada da devreye mesajınızı uzatmadan vermek girer. Banner tasarımların görsel ve animasyon yüklenme süreleri çok önemlidir. Sayfa açılınca beklemeden, hemen mesajı iletmelidir ziyaretçiyi kaybetmemek için. Bir diğer husus ise, Banner bulunduğu web sitesine uyumlu olurken, bir diğer yandan da tasarımıyla dikkat çekmek zorundadır fark edilmesi ve geri dönüş sağlaması için. Bannerin kaliteli ürün, kaliteli hizmet hissini uyandırması oldukça önemlidir, bu da tasarımda farkı ortaya koymakla mümkündür ancak.

İşin uzmanı tarafından hazırlanan Banner tasarımlar, web sitelerine müşteri çekmek için oldukça etkili bir yöntemdir. Farklı olanı merak duygusu hepimizde mevcuttur çünkü. Bu yüzden Banner tasarım yaparak internet reklam dünyasında yerini almak isteyenlere tavsiyemiz, işinizi riske atmayın. Tasarımlarınızla farkınızı ortaya koyun ve usta kişilerle çalışın. Çünkü kuralın uygun Banner tasarım en etkili pazarlama aracıdır bu gün.


Banner Tasarımı hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.