Flash Banner Tasarımı

Flash Banner Tasarımı

İnternet reklamcılığının ortaya çıkışıyla birlikte, ilk olarak karşılaştığımız reklamlar Flash Banner tasarımlarıdır. Yapılan araştırmalar, bu gün hala Flash Bannerin firmalar tarafından en çok tercih edilen reklam türü olduğunu gösteriyor.

Tercih oranının yüksek olmasının nedenleri arasında ilk başta, kısa sürede satışı arttırması ve ölçümlenmesinin kolay olması geliyor. Bir diğer etken ise, şık ve dikkat çekici Flash Bannerin tıklanıp, ziyaretçiyi siteye çekme oranının çok yüksek olması. Profesyonel Flash Bannerlerin kendileri küçüktür ama etkileri daima büyüktür. Bu yüzden de firmalar için vazgeçilmez bir reklam aracıdır.

İyi tasarlanmış bir Flash Banner, verilen reklamın daha etkili olmasını sağlar. Web sitesini popüler ve ziyaretçi sayısı yüksek bir site haline getirir, web sitesinin imajını iyi bir şekilde yansıtır ve marka bilinirliği arttırır. Elbette bunun getirisini alabilmek için Flash Banner Tasarımının şık ve estetik olması gerekir. Çünkü sıradan ve basit bir tasarım kimsenin ilgisini çekmeyecek ve Banner, yayınlanan sitede bir köşede kalıp, yapılan reklam çalışması boşa gitmiş olacaktır.

Sitelerin sağına, soluna yerleştirilen ve hareket ederek dikkat çeken Bannerlerin, etkili bir reklam aracı olması için dikkat edilmesi gereken hususların başında kullanılacak resim ve yazılar geliyor. Çünkü resim ve yazılar, ziyaretçinin dikkatini çekip, tıklanmayı sağlayacaktır. Bu yüzden de kullanılan resim, Banner boyutlarında ve anlaşılır olmalı.

Uzun sloganlardan uzak durulmalı. Mümkün mertebe kısa sloganlar ve kısa heceler kullanılmalı. Yüksek KB’lı Bannerlerden kaçınmalı. Sayfaya tıklandığında açılması beklenen Bannerler ziyaretçiyi kaybedeceğinden, görsel ve animasyon yüklenme süreleri kısa olmalı, ekranı dolduran ve hareketi yavaşlatan durumlardan özellikle kaçınmalı.

Animasyondaki tüm kareler birbiriyle uyumlu olmalı. Tasarımdaki renkler birbiriyle bütünlük sağlamalı.

Kısacası, etkili bir Flash Banner, dikkat çekici, tıklamaya özendirici ve görsel güzelliği olan bir tasarımla yapılmış olandır. Bu yüzden de, bu etkili reklam aracını kullanmak isteyen firmalar mutlaka alanında uzman bir tasarımcıdan destek almalıdır.

Flash Banner, internet reklam dünyasının vazgeçilmez yıldızı olmaya devam edecek gibi görünüyor. Siz de web sitenizin popülaritesini arttırıp, etkili reklamlar sayesinde satışlarınızı çoğaltmak istiyorsanız, uzman bir tasarımcı aracılığı ile mutlaka Flash Banner reklamlarına şans tanıyın.


Flash Banner Tasarımı hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.