Endüstriyel Tasarım Devri, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimlik,

Endüstriyel Tasarım Devri

Endüstriyel tasarım; sahibine üretim ve kullanım hakkı verdiği gibi satış ve kullandırma yöntemi ile gelir imkanı da sağlamaktadır.Endüstriyel tasarım başkasına devir edilebilir.Böyle bir durumda tüm haklar süresiz olarak devir alan şahıs yada firmaya geçmektedir. Endüstriyel tasarım devir işlemi ile devir edenin tasarım üzerindeki tüm hakları son bulmaktadır.

Gelişime ve yenilikçiliğe önem veren firmalar için devir anlaşmaları gelir sağlamaktadır. Endüstriyel tasarım devir işlemi , o tasarımın ne kadar değer gördüğünün ve sanayiye uygulanabilir olduğunun kanıtıdır. Bu durum tasarım sahiplerinin gerçek anlamda özgün ürünler yapabildiklerinin kanıtıdır.Ticarileşebilen bir endüstriyel tasarım katma değeri yüksek bir ürün demektir.

Endüstriyel tasarım deviri başvuru sahibi ve devir alan arasında noter kanalı ile yapılacak bir devir sözleşmesinin Türk Patent Enstitüsüne sunumu ile gerçekleşmektedir. İlgili sözleşmenin Türk Patent Enstitüsü siciline mutlak olarak kayıt edilmesi gereklidir.

Endüstriyel tasarım devir işlemleri hak kaybı yaratabilecek işlemler olduğu için konusunda uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası