Endüstriyel Tasarım Devri, MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri A. Ş.

Endüstriyel Tasarım Devri

Endüstriyel tasarım; sahibine üretim ve kullanım hakkı verdiği gibi satış ve kullandırma yöntemi ile gelir imkanı da sağlamaktadır. Tasarım başkasına devir edilebilir. Böyle bir durumda tüm haklar süresiz olarak devir alan şahıs yada firmaya geçmektedir. Endüstriyel tasarım devir işlemi ile devir edenin tasarım üzerindeki tüm hakları son bulmaktadır.

Gelişime ve yenilikçiliğe önem veren firmalar için devir anlaşmaları gelir sağlamaktadır. Endüstriyel tasarım devir işlemi , o tasarımın ne kadar değer gördüğünün ve sanayiye uygulanabilir olduğunun kanıtıdır. Bu durum tasarım sahiplerinin gerçek anlamda özgün ürünler yapabildiklerinin kanıtıdır.Ticarileşebilen bir endüstriyel tasarım katma değeri yüksek bir ürün demektir.

Endüstriyel tasarım deviri başvuru sahibi ve devir alan arasında noter kanalı ile yapılacak bir devir sözleşmesinin Türk Patent Enstitüsüne sunumu ile gerçekleşmektedir. İlgili sözleşmenin Türk Patent Enstitüsü siciline mutlak olarak kayıt edilmesi gereklidir.

Endüstriyel tasarım devir işlemleri hak kaybı yaratabilecek işlemler olduğu için konusunda uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.



Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.