Endüstriyel Tasarım Lisansı, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimli

Endüstriyel Tasarım Lisansı

Endüstriyel tasarım , sahibine üretim ve kullanım hakkı verdiği gibi satış ve kullandırma yöntemi ile gelir imkanıda sağlamaktadır.Bir tasarımın sahibi tarafından verilen kullanım hakkı lisans olarak adlandırılır.

Lisans; inhisari lisans veya inhisari olmayan lisans şeklinde verilebilir. İnhisari lisans kapsamında tasarım sahibi hakkını saklı tutmadıkça tasarımını kendisi kullanamadığı gibi başkalarınada kullanım hakkı veremez. İnhisari olmayan lisans kapsamında tasarım sahibi kendisi tasarımı kullanabileceği gibi başkalarınada bu hakkı verebilmektedir. Lisans sözleşmeleri mutlaka Türk Patent Enstitüsü siciline kayıt edilmelidir.

Yeniliğe yatırım yaparak tasarıma önem veren firmalar için lisans anlaşmaları gelir sağlamaktadır. Endüstriyel tasarımlar üzerindeki lisans talepleri , o tasarımların ne kadar değer gördüğünün ve sanayiye uygulanabilir olduğunun kanıtıdır. Bu durum tasarım sahiplerinin gerçekten yenilikçi çizgiler yakalayabildiklerinin bir göstergesidir. Ticarileşebilen bir tasarım katma değerli yüksek ürün demektir.

Endüstriyel tasarım işlemleri hak kaybı yaratabilecek anlaşmalar olduğundan konusunda uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir. Lisans sözleşmelerinin hazırlanması özel bir uzmanlık gerektirmektedir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası