Endüstriyel Tasarım Yenileme, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kiml

Endüstriyel Tasarım Yenileme

Endüstriyel tasarım tescili geçerlilik süresi başvuru tarihinden itibaren 5 senedir. Bu hak her 5 yılda bir yenileme talebinin yapılması şartı ile toplamda 25 yıla kadar uzatılabilmektedir.Bu süre boyunca tasarımın her türlü hakkı tasarım sahibine aittir.. 25 yılın sonunda tasarım kamuya mal olmakta ve herkese üretim hakkı doğmaktadır.

Tasarım yenileme talebi koruma süresinin biteceği ayın son gününden önceki altı ay içerisinde yapılabilmektedir. Bu sürenin geçmesi durumunda ek harç ödenmek şartı ile 6 ay daha ek süre tanınmaktadır. Bu süre içerisinde de talebin yapılmaması durumunda tasarım hakkı tamamen sona ermektedir.

Talebin yapılmasına istinaden Türk Patent Enstitüsü tarafından yenileme belgesi hazırlanmaktadır. Çoklu endüstriyel tasarım dosyaları için kısmı yenileme işlemi yapılabilmektedir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası