Marka İhtarname

Marka İhtarname

Marka ihtarnamesi, bir marka sahibinin, markasının izinsiz olarak kullanıldığı tespit edilen bir kişi veya kuruma gönderdiği resmi bir uyarı mektubudur. Marka ihtarnamesi, marka sahibinin izni olmadan markasını kullanan kişinin veya kurumun, marka sahibine karşı yasal işlemlerle karşı karşıya kalacağı konusunda uyarır.

Marka ihtarnamesi, marka sahibinin tescilli markası veya hizmeti ile ilgili olarak bir başkasının marka hakkını ihlal ettiğini düşündüğü durumlarda gönderilebilir. İhtarnamede, marka sahibi, izinsiz kullanımın durdurulması, markanın hemen kullanımdan kaldırılması ve tazminat talepleri gibi isteklerini dile getirebilir.

Marka ihtarnamesi, bir hukuki belge olup, marka sahibinin markasını korumak için kullanabileceği bir yöntemdir. İhtarnamenin gönderilmesi, marka sahibine, markasının korunması için yasal adımlar atması için bir fırsat sağlar. İhtarnamenin gönderilmesi aynı zamanda, marka ihlali davalarında marka sahibinin lehine delil olarak kullanılabilecek bir belge olabilir.

Marka ihtarnamesi, bir avukat veya marka hukuku uzmanı tarafından hazırlanmalıdır. İhtarnamenin içeriği, markanın korunması için yasal adımların atılabilmesi için doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. İhtarnamenin gönderilmesinden önce, marka sahibi, markanın tescilli olup olmadığını ve marka ihlali durumunda ne gibi yasal haklara sahip olduğunu doğrulamalıdır.


Marka İhtarname hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.


Hukuk Hizmetleri ile ilgili diğer hizmetler