Patent Hukuku

Patent Hukuku

Patent hukuku, yeni ve özgün bir icadın, buluşun veya yenilikçi bir sürecin üretiminde kullanılan bir aracın, belirli bir süre boyunca sadece icadın sahibi tarafından üretilmesine ve ticarileştirilmesine izin veren bir hukuk dalıdır.

Patent hukuku, patent başvurusu yapma, patentin kaydedilmesi, patent ihlali davaları ve patent lisanslama işlemleri gibi çeşitli konuları içerir. Patent hukuku, icatların yaratıcısına, icadın mülkiyet haklarının verilmesi yoluyla icadın kullanımını kontrol etme hakkı verir.

Patent hukukunun temel amacı, icatları teşvik etmek ve yaratıcı fikirlerin korunmasını sağlamaktır. Böylece, icatlar daha fazla keşfedilir, geliştirilir ve ticarileştirilir.

Patent hukuku, her ülkenin kendi kanunlarına göre yönetilir. Bir icatın patent edilebilmesi için, öncelikle o icadın yeni ve özgün olması gerekmektedir. Patent başvurusunda bulunan kişi veya kurum, patentin geçerliliği süresince sadece kendisi veya izin verdiği kişiler tarafından üretilmesine ve ticarileştirilmesine izin verilir.

Patent hukuku, icat sahipleri ile üreticiler arasındaki ilişkileri düzenleyen bir hukuk dalıdır ve icatların daha iyi hale getirilmesini ve ticarileştirilmesini teşvik etmek için tasarlanmıştır.


Patent Hukuku hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.