Patent İhtarname

Patent İhtarname

Patent ihtarnamesi, bir patent sahibinin, patent hakkının izinsiz olarak kullanıldığı tespit edilen bir kişi veya kuruma gönderdiği resmi bir uyarı mektubudur. Patent ihtarnamesi, patent sahibinin izni olmadan patent hakkını kullanan kişinin veya kurumun, patent sahibine karşı yasal işlemlerle karşı karşıya kalacağı konusunda uyarır.

Patent ihtarnamesi, patent sahibinin patentinin veya icadının kullanımının izinsiz olduğunu düşündüğü durumlarda gönderilebilir. İhtarnamede, patent sahibi, izinsiz kullanımın durdurulması, patentin hemen kullanımdan kaldırılması ve tazminat talepleri gibi isteklerini dile getirebilir.

Patent ihtarnamesi, bir hukuki belge olup, patent sahibinin patent hakkını korumak için kullanabileceği bir yöntemdir. İhtarnamenin gönderilmesi, patent sahibine, patentinin korunması için yasal adımlar atması için bir fırsat sağlar. İhtarnamenin gönderilmesi aynı zamanda, patent ihlali davalarında patent sahibinin lehine delil olarak kullanılabilecek bir belge olabilir. 

Patent ihtarnamesi, bir avukat veya patent hukuku uzmanı tarafından hazırlanmalıdır. İhtarnamenin içeriği, patentin korunması için yasal adımların atılabilmesi için doğru bir şekilde hazırlanmalıdır. İhtarnamenin gönderilmesinden önce, patent sahibi, patentin tescilli olup olmadığını ve patent ihlali durumunda ne gibi yasal haklara sahip olduğunu doğrulamalıdır.


Patent İhtarname hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.


Hukuk Hizmetleri ile ilgili diğer hizmetler