Yurtdışı Endüstriyel Tasarım Tescili, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurum

Yurtdışı Endüstriyel Tasarım Tescili

Endüstriyel tasarım belgeleri sadece başvurusu yapılan ülke sınırları dahilinde geçerli olduğundan , koruma talep edilen diğer ülkeler için harici başvuru yapılması gereklidir. Türkiye de yapılan patent başvuruları için yurt dışında koruma talep etme süresi olan rüçhan hakkı 6 aydır. Altı ay içerisinde , yapılan başvurular dayanak gösterilerek rüçhan hakkı ile dünyanın her yerine geçiş yapılabilmektedir. Yapılan yurt dışı müracaatlarında Türkiye´de ki başvuru tarihi geçerli sayılmakta ve bu dönem içerisinde üçüncü kişilerin yapmış oldukları aynı içerikli endüstriyel tasarım başvuruları hükümsüz kılınacaktır.

Türkiye´ nin de üye olduğu uluslararası yada bölgesel anlaşmalar ile yurt dışı endüstriyel tasarım başvurularında süreçler daha hızlı ve daha maliyetsiz olarak ilerleyebilmektedir.

Bu anlaşmaları ;

Bölgesel Tasarım Tescili (Benelüks Tasarım Tescil sistemi )

Topluluk Tasarım Tescili (OHIM)

Uluslararası Tasarım Tescili (LAHEY)

Bu anlaşmalar dışında ki başvurular ülkesel olarak patent ofislerine yapılacak müracaatlardır.

Yurt dışı endüstriyel tasarım başvuru süreçlerinde yurt dışındaki vekiller ile yakın temas içerisinde olabilen ve hak kaybı yaşanmayacak şekilde işlemlerinizi yürütebilen uzman kadro ile çalışabilmek en doğru tercih olacaktır.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası