B2B (e-Bayi) Uygulamaları

B2B (e-Bayi) Uygulamaları

İnternetin hayatımızın her alanını kuşatmasının sonuçlarından birini de B2B (e-Bayi) uygulamalarında görüyoruz. Bu elbette ki şirketler için büyük bir kolaylık, çağın getirdiği gereksinimler ve kazanımlardan biridir. Dahası iş kolunda pek çok artıyı da beraberinde getirmiştir B2B uygulamaları.

Firmalar için pek çok avantajı olan B2B (e-Bayi ) nedir diye soracak olursak, en kestirme ve kısa şekilde şu cevabı veririz; şirketlerin, bayileri ve tedarikçileri ile olan tüm ilişkilerini artık elektronik ortama taşıması ve her türlü işlemi bu şekilde yürütmesidir. Yani, teknoloji nimetinden iş alanında sonuna kadar istifade etmektir desek yerinde olur.

B2B uygulamalarının avantajının çok fazla olduğunu söyledik, hepsini saymak zor olsa da bazılarından bahsedelim.

Bayileriniz için ayrı ayrı gruplar tanımlayabilirsiniz. Her bir bayiniz için tek tek uğraşmadan, o grubun fiyat imkanından faydalanmasını sağlayabilir, böylece her bayiye ayrı fiyat tanımlayabilirsiniz. Yine farklı kargo seçenekleri verebilir, ücretsiz kargo limitini farklı tanımlayabilirsiniz.

Henüz siparişi oluşturmadan bayinizin sisteme girip ödeme göndermesini sağlayabilirsiniz. Yapılan ödemelerle ilgili dekontu yazdırabilirsiniz.

Ürünleriniz için limit belirleyebilirsiniz. Her bir ürün için ayrı ayrı minimum ve maksimum adet belirleyerek toptan satış yapabilirsiniz.

Müşterilerinize ve bayilerinize özel limitler belirleyebilirsiniz. Bu limite ulaşana kadar he rhangi bir ödeme yapmaksızın sipariş verebilme imkanından faydalandırabilirsiniz.

Bayilerinize özel alanlar oluşturabilirsiniz. Bayi haberleri, indirimli ürünler şeklinde bir bölüm ekleyebilirsiniz.

Borcu bulunan bayi ve müşterilere her gün yahut istediğiniz sıklıkta ödeme bildirimi gönderebilirsiniz. Bayi ve müşterileriniz ise gelen linke tıklayarak, kullanıcı adı ve şifre girmeye gerek kalamadan, direk borçlarını ödeyebilmektedir.

Bayilere toptan satış üzerine çalışıyor ancak diğer yandan da siteye gelen ziyaretçilere de ürünlerinizi tanıtmak istiyor olabilirsiniz. Bu yönde de aynı ürünleri bayileriniz için fiyatlarla birlikte görüntülenmesini sağlarken, günlük ziyaretçileriniz için ürünlerinizin fiyatsız olarak görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Bayilerinizin de e-ticaret siteleri açmasını sağlayabilirsiniz. Sizden tedarik edecekleri ürünleri kendi sitelerinde kolayca satmalarına imkan tanıyabilir ve hem bayilerinizin hem de kendi kazancınızı arttırabilirsiniz.

Ürün bekleyen bayiler için elinizde olmayan bir ürün stoklara girdiği anda, bayinizin haberdar olmasını sağlayabilirsiniz.

B2B uygulamalarının ticari anlamda daha pek çok getirisi bulunuyor. Biz kısaca değinerek bilgilendirmek ve fikir sahibi olunmasını sağlamak istedik.

Firmaların bu avantajı kullanıp, işlerini daha pratik ve karlı bir şekilde yürütmesi elbette çağımızın gereksinimleri arasındadır.


B2B (e-Bayi) Uygulamaları hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.