Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama motoru optimizasyonu, web sitelerin hem kabusu hem de en büyük dostu. Eğer web siteniz arama motoru optimizasyonu ile uyumlu ise keyfinize diyecek yoktur, çünkü istenilen trafiği yakalamış ve emeğinizin karşılığını alıyorsunuz demektir. Ancak siteniz bu kritere uyumlu değilse o zaman bin bir umutla hazırlanan sitenizden istediğiniz verimi elde edemiyor ve yazık ki yerinizde sayıyorsunuz demektir.

Peki, kısaca SEO denilen arama motoru optimizasyonu nedir?

SEO, arama motorlarının web sayfalarını daha kolay tanımasını sağlayan bir tekniktir. Eğer sayfalarınız istenilen kriterlere uygun ise arama sonuçlarında üst sıralarda çıkarsınız. Bu da sitenizin daha çok ziyaretçi çekmesi demektir. Doğal olan da şu ki, hepimiz bu gün arama yaptığımızda ilk çıkan adresleri tıklamaktayız, hiç birimiz alt sıraları ve diğer sayfalara bakmıyoruz. İşte sayfaları üst sıralara taşıyan olay; SEO.

Bu da demek oluyor ki site içerikleri gelişigüzel hazırlanmıyor ve bu işin de bazı kuralları var. İstediğiniz başarıya ulaşmak ve web sitenizi üst sıralara taşımak için bazı SEO çalışmaları yapmanız gerekiyor. İşte ipuçları:

Doğru anahtar kelime seçimi; anahtar kelimelerin seçimi ve doğru kullanımı oldukça önemlidir. Misal verecek olursak, Adana’da butik işletiyorsunuz. Seçeceğiniz kelimeler “Adana butik” yahut “butik Adana” olmalıdır. Ayrı ayrı “butik” ve “Adana” kelimelerini seçmenin hiçbir faydası olmayacaktır.

Doğru içerik; içeriğinizin mutlaka ziyaretçileri tatmin edecek düzeyde ve özgün olması SEO’nun en önemli kurallarındandır. İçeriklerin orijinal olması kadar sık aralıklarla güncellenmesi de yine son derece önemlidir.

Alan adında anahtar kelime olması; eğer mümkün ise alan adınızda anahtar kelimelerden bazılarının geçmesi prestijinizi arttıraktır.

Sayfa başlıklarının seçimi; sayfa başlıklarının mutlaka içerikle alakalı ve aynı zamanda başlıkta anahtar kelime kullanımına da dikkat etmeli ve aşırıya kaçmamalı. Başlıktaki aşırı anahtar kelime kullanımı arama motorlarının sitenizi mimlemesi anlamına gelecektir çünkü.

Link kullanımı; siteniz içerisinde link oluştururken asla “buraya tıklayın” tarzında linkler oluşturmayın. Bunun yerine, link verdiğiniz sayfanın konusunu ya da başlığını link uygulanan metne dahil etmeye çalışın.

Tekrar içerikten kaçının. Asla siteniz içerisinde farklı sayfalarda dahi olsa aynı içeriye yeniden yer vermeyin. SEO bu tarz içeriklere karşı oldukça duyarlıdır ve sitenizin dibe vuruşu demektir.

Faydası dokunacak ilk sıradaki taktikleri paylaştık. Yapmanız gereken bu gün en çok aramaların Google üzerinden gerçekleştirildiğini de dikkate alarak, düzgün bir Google Seo çalışması yapmak. Tüm kriterlere uyduğunuz takdirde keyfinize diyecek olmayacak.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası