Facebook Reklamları

Facebook Reklamları

Facebook reklamları bu gün hepimizin gözünün önünden şerit gibi geçen, her gün sıkça karşımıza çıkan ve artık kanıksadığımız reklamlar.

Zamanın hızla değişmesi alışkanlıklarımızın da hızla değişmesine neden oldu. Eskiden uzun süre vaktimizi televizyon başında geçirir ve dizi aralarında yada hararetli tartışma programlarının aralarında izlerdik reklamlarımızı. Şimdi ise hayatımızın başköşesinde bulunan Facebook sayesinde 24 saatlik reklam ihtiyacımız karşılanıyor.

İnternetin hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelmesi, haliyle de internet reklamlarını da vazgeçilmez hale getiriyor. Hele bir de konu Facebook olunca işin rengi biraz daha değişiyor. Facebook bu gün oldukça etkin olarak kullanılmakta, her yaştan ve meslek grubundan kullanıcıya rastlamak mümkün. Hal böyle olunca da güzel bir pazar ağı bulunuyor ve internet üzerinden reklam vermek isteyen pek çok firma soluğu Facebook’ta alıyor.

Kullanıcı sayısının fazlalığı ve sürekli de artışı nedeniyle ve uygun fiyat sayesinde cazip bir reklam alanına sahip olan Facebook reklamlarının firmalar için faydasına kısaca göz atalım.

Hedef kitle seçer; kullanıcıların yaşından tutunda mesleklerine, cinsiyetten medeni hallerine varana kadar onlarla ilgili pek çok bilginin eşliğinde, kişinin özel olarak sayfalarında çıkar reklamlar.

Ücretin diğer internet reklamlarına oranla daha düşük olması. Kullanıcısı oldukça fala ve etkin olan platformun reklam ücretlendirmesi de daha makul oluşu özellikle de küçük ölçekli firmaların haliyle işine geliyor.

Bütçeye göre reklam verme imkanı ve esneklik. Facebook reklamları için günlük bütçe seçmeniz mümkündür. İlk gün ayırdığınız bütçe aradan birkaç gün geçtikten sonra değişebilir. İstediğiniz gibi tercihinizi yaparken, reklamınızla ilgili açıklamalar kısmında kısıtlı olan kelime sınırı burada daha esnektir. Diğer reklam alanlarına oranla Facebook size daha fazla söz hakkı tanır.

Beğenisi olan reklamların popülaritesinin artması. Facebook’un reklamlar için uyguladığı en etkin yollardan biri de beğenilen bir reklamın, beğenen kişinin arkadaşlarının ana sayfasına “en yeniler” başlığı ile görünmesi. Böylelikle reklamlar beğenildikçe daha çok yayılır ve daha çok kişiye ulaşır.

Kısaca değinmiş olduğumuz Facebook reklamlarının getirisi elbette bunlarla sınırlı değil. Daha pek çok avantaja sahip olan bu reklamlar, belirli bir bütçeyle reklam vermek isteyen firmalar için vazgeçilmez bir fırsat olmaya devam edecek.


Facebook Reklamları hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.