Seeding

Seeding

İnternetin sihirli dünyasında firmaların tanıtım için kullandıkları yollardan biri de Seeding. Bu gün artık internetin gücünü ve hayatımızdaki yetkinliği tartışmıyoruz. Bu gün kabullenilmiş olan bu gerçek artık bizi başka sorulara muhatap kılıyor. İnternette firmalar için en etkili reklam yolu hangisidir? Hangi yolla daha çok kitleye ulaşabilirim?

Bu sorulara cevap vermeye çalışırken karşımıza çıkan cevaplardan biri de Seeding. Peki, Seeding nedir?

Seeding, her hangi bir sosyal medya hesabı üzerinden bir linkin ya da haberin paylaşılmasını ve bu şekilde duyurulmasını sağlamaktır. Günümüzde en çok Facebook, Twitter, İnstagram hesapları Seeding için kullanılıyor. Süreç şu şekilde; sosyal medyada ünlüler yahut fenomen olmuş kişilere ücret ödüyorsunuz ve onlar da sizin istediğiniz haberlerinizi ya da linklerinizi paylaşıyor. Böylece o link yahut haber sosyal medyada popüler oluyor.

Seeding reklam, hem iyi bir tanıtım aracı hem de etkili bir yöntem aslında ama ne var ki olumsuzlukları da mevcut.

Bu gün fenomen diye nitelendirilen kişilerin takipçi sayıları kimi zaman inorganik yollarla kazanılmış olabiliyor. Niteliksiz takipçiler geri dönüş yapmayacağı için bu, ödediğiniz ücretin boşa gitmesi anlamına geliyor. Bu yüzden de çalışacağınız kişinin sosyal medyadaki etkisini iyi takip etmiş olmanız gerekiyor.

Bir diğer olumsuz yönü ise devamlılık istemesi, Seeding sayesinde bir haftada ilanınız popüler olabilir. Ancak bunun devamını getirmediğiniz taktirde yine eski sönük günlerinize geri dönüş yapmak zorunda kalacaksınız. Bir hafta önce arama motorları sizi üst sıralara taşımışken, yeniden alt sıralara hatta diğer sayfalara taşınmış olacak ve böylece de ziyaretçilerinizi kaybetmiş olacaksınız.

Seeding yaptıracak olanlar mutlaka, ajansların sahte hesap üzerinden işlem yapmadığından emin olmalı. Özellikle hangi tür hesaplardan Seeding yapılacağı, ortalama ne kadar geri dönüş sağlanacağı bilinmeli ve anlaşma bu şekilde yapılmalıdır.

Seeding, ancak organik takipçiler üzerinde gerçekleştirildiği zaman etkili olduğu için çalışacağınız ajans yahut freelancer oldukça önemli. Araştırmanızı iyi yapmalı ve işinizi bu alanda en yetkin olanlara emanet etmek zorundasınız. Yoksa umutla beklediğiniz Seeding reklamları, size kazandırmak yerine bir miktar daha kaybettirmiş olacaktır.


Seeding hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.