Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Yönetimi

Bu gün pek çok firma reklam için artık sosyal medyaya şans tanımakta ve sosyal medya yönetimi sayesinde istediği başarıyı yakalayabilmekte.

Sosyal medya artık her alanı kuşatmış durumda. Her birimizin pek çok aboneliği mevcut sosyal dünyada. İşte bu çokluktan ve sosyal medyanın çift taraflı iletişim etkisinden faydalanmak isteyen firmalar, doğru adımlar sayesinde tanınmayı, marka imajı oluşturmayı ve geri dönüşlü reklamlar vermeyi başarıyorlar.

Sosyal medyanın katılımcı olması, yaş, cinsiyet, dil, din ayırımı yapmaması. İnternet sayesinde kolaylıkla ulaşılabilir olması, hızlı bir etkileşim aracı olması, firmalar ve müşteriler arasında bir ilişki kurması, marka bilinirliği yaratması, pazar araştırmaları yapmaya imkan sağlaması, kısa süreli promosyonlarda hedef kitleye çabuk ulaşması gibi sebepler, her geçen gün sosyal medyanın popülerliğini arttırıyor ve firmaları bu mecrada yer amaya itiyor.

Sosyal medya yönetimi, Facebook, Twitter, Pinterest, İnstagram, Foursquare gibi ortamları kullanan üyelere ulaşmanın yanı sıra, Google, Yandex gibi arama motorlarında da üst sıralara taşınmada etkili.

Peki, başarılı bir sosyal medya yönetimi nasıl yapılır?

Sosyal medyada yer almak kolaydır, ancak yönetimi uzmanlık isteyen bir alandır. Her şeyden önce sağlam bir stratejinizin olması lazım. Bunun yanı sıra, hem kendi profilinizi hem de rakiplerinizin profilini takip edip, iyi analiz etmeniz gerek. Strateji iki şekilde oluşturulur. Ya sıfırdan planlanır ya da mevcut pazarlama stratejisi üzerinden sosyal medya dinamiklerine uyarlama yapılır. Bu iki yoldan en etkili olanı, sıfırdan bir strateji üretmektir.

Üye profillerinin bilinmesi strateji açısından oldukça önemlidir. Elde edilen bilgiler eşliğinde hazırlanan içeriklerin devamlılığı bulunmalıdır. Sosyal medya uzmanları daima içeriklerini canlı tutarlar ve gündemi takip ederler. Gündeme özel içerikleri zamanında paylaşırlar. Bunun yanında sosyal medya dayatmalarından uzak durulmalıdır. Her gün birkaç içerik ve feed girişi baskılarının içerikleri vasatlaştıracağı ve etkisini azaltacağı unutulmamalıdır.

Paylaşımlarda kullanılan resim ve feedler seçilirken oldukça titiz davranılır. Çünkü bu görseller markayı yansıtacaktır.

Sosyal medya yönetimi, alanında uzman olmuş ajanslarla çalışıldığı zaman başarı getirmemesi imkansız. Bu yüzden de bu verimli dünyaya adım atarken, arkanıza sağlam bir dağ almayı ihmal etmeyin.


Sosyal Medya Yönetimi hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.