Patent Araştırması

Patent Araştırması

Bir patent/faydalı modelin korunabilmesi için dünya çapında yenilik kriterine sahip olması gerekmektedir. Bu sebep ile en doğru yol hem ulusal hem de uluslararası veri tabanları üzerinden başvuru yapılmadan önce araştırma yapılmasıdır. Yapılan araştırma resmi olmamakla beraber sürecin geleceği hakkında öngörü oluşturmaktadır.

Firmaların üretim imkanlarını etkin kullanabilmeleri adına sektörel araştırmalar önemlidir. Teknik anlamda yürütülen bir çalışmanın henüz tasarı aşamasındayken yeniliği konusunda yapılacak araştırma gereksiz yatırım ve zaman kaybının önüne geçecektir. Mevcut patent ve faydalı modellerin varlığından haberdar olmak rekabetçi ortamda değerli bir bilgi birikimi sağlamaktadır.

Patent araştırmaları sınıf bazlı yapıldığı için çok genel sonuçlar vermektedir. Bu sebep ile çeşitli kriterler eklenerek araştırma raporu uzman bir el tarafından analiz edilmeli ve sunulmalıdır.

Patent /faydalı model araştırması ;

- Sınıf bazlı

- Firma bazlı

- Patent ismi kullanılarak

-Buluşçu ismi kullanılarak yapılabilmektedir.

Patent/faydalı model başvurusu yapılmadan önce , daha önceden yapılmış benzer başvuruları sorgulamak son derece önem taşır. Bu sebep ile uzman bir kadro tarafından yapılması en etkin yöntem olacaktır. Bu durum süreci olumsuz sonuçlanacak bir başvuruyu baştan engelleyecek ve kayıpların önünü kesecektir.


Patent Araştırması hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.