Patent Yenileme, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimlik, Endüstriy

Patent Yenileme

Yenileme işlemi patent yada faydalı modellerin haklarının devam etmesi için şarttır. Başvuru yapılan tarihten itibaren her yıl Türk Patent Enstitüsünün belirlemiş olduğu yıllık harç ödemelerinin yapılması gereklidir. İlgili harç tutarlarının belirlenen süreler içerisinde yatırılmaması durumunda patent veya faydalı model hükümden düşer ve halka açık hale gelir.

Faydalı modellerin geçerlilik süresi olan 10 yıl boyunca ,

İncelemesiz patentlerin geçerlilik süresi olan 7 yıl boyunca,

İncelemeli patentlerin geçerlilik süresi olan 20 yıl boyunca yıllık harç ödemelerinin yapılması gerekmektedir.

Başvuruların geçerliliğini sürdüremelerinin en önemli sebebi yıllık ücret takiplerinin yapılmamasından kaynaklanmaktadır. Bu sebeple takip işlemlerinin uzman vekiller aracılığı ile yapılması önerilmektedir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası