Patent Devri

Patent Devri

Patent, sahibine üretim ve kullanım hakkı verdiği gibi satış ve kullandırma yöntemi ile gelir imkanıda sağlamaktadır. Patent başkasına devir edilebilir. Böyle bir durumda tüm haklar süresiz olarak devir alan şahıs yada firmaya geçmektedir. Patent devir işlemi ile devir edenin patent üzerindeki tüm hakları son bulmaktadır.

Argeye yatırım yaparak buluşlarına önem veren firmalar için devir anlaşmaları gelir sağlamaktadır. Patent devir işlemi, o patentin ne kadar değer gördüğünün ve sanayiyi uygulanabilir olduğunun kanıtıdır. Bu durum patent sahiplerinin gerçek anlamıylada buluş yapabildiklerinin de bir göstergesidir. Ticarileşebilen bir patent katma değeri yüksek buluş demektir.

Patent devri başvuru sahibi ve devir alan arasında noter kanalı ile yapılacak olan bir devir sözleşmesinin Türk Patent Enstitüsüne sunumu ile gerçekleşmektedir. İlgili sözleşmenin Türk Patent Enstitüsü siciline mutlak olarak kayıt edilmelidir.

Patent devir işlemleri hak kaybı yaratabilecek işlemler olduğu için konusunda uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.


Patent Devri hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.