Patent Devri, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimlik, Endüstriyel

Patent Devri

Patent, sahibine üretim ve kullanım hakkı verdiği gibi satış ve kullandırma yöntemi ile gelir imkanıda sağlamaktadır. Patent başkasına devir edilebilir. Böyle bir durumda tüm haklar süresiz olarak devir alan şahıs yada firmaya geçmektedir. Patent devir işlemi ile devir edenin patent üzerindeki tüm hakları son bulmaktadır.

Argeye yatırım yaparak buluşlarına önem veren firmalar için devir anlaşmaları gelir sağlamaktadır. Patent devir işlemi, o patentin ne kadar değer gördüğünün ve sanayiyi uygulanabilir olduğunun kanıtıdır. Bu durum patent sahiplerinin gerçek anlamıylada buluş yapabildiklerinin de bir göstergesidir. Ticarileşebilen bir patent katma değeri yüksek buluş demektir.

Patent devri başvuru sahibi ve devir alan arasında noter kanalı ile yapılacak olan bir devir sözleşmesinin Türk Patent Enstitüsüne sunumu ile gerçekleşmektedir. İlgili sözleşmenin Türk Patent Enstitüsü siciline mutlak olarak kayıt edilmelidir.

Patent devir işlemleri hak kaybı yaratabilecek işlemler olduğu için konusunda uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası