Responsive Web Tasarım

Responsive Web Tasarım

Günümüz dünyasında web siteleri olmazsa olmaz hükmündeyken bu web siteleri içinde olmazsa olmaz denilen responsive web tasarımlardır. Yaptırdığınız site ne kadar işlevsel olursa olsun, tasarımıyla ne kadar göz doldurursa doldursun responsive web tasarım olmadıktan sonra başarı oranınız ne yazık ki beklediğiniz gibi olmayacaktır.

Web sitemizdeki başarı oranını etkileyen responsive web tasarım nedir peki? Web sitelerine mobil cihazlardan girildiğinde sitenin görüntülenmesi ve gezinmesinde zorluklar yaşanabilinmektedir. Girilen site responsive değilse mobil cihazlarda gezinmek ve yazıları okumak, fotoğrafları görüntülemek kimi zaman oldukça zordur. İşte bu, o sitenin responsive web tasarımlı olup olmamasıyla ilgilidir. Yani, bir web sitesine mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde site içindeki yazı, resim gibi elementlerin ekrana göre şekillenmesi ve o ekrana tam oturması ile tasarlanan web sitelerine responsive web siteleri denilmektedir.

Responsive siteler kolay kullanılır. Ekranı büyütme derdi kalmadan rahatça gezinme imkanı sağlar. Tek bir domain altında tüm cihaz çözünürlüklerine hizmet vermenin kolaylığını sağlar. Seo uyumu açısından da siteye artı katıp, arama motorlarının istediği yapıya kavuşturulması sağlanabilmektedir. Birden fazla site oluşturmak yerine tercih edeceğiniz responsive web tasarım sayesinde daha düşük bir maliyetle web tasarımına sahip olunmaktadır. Hosting, domain gibi ek maliyetler ortadan kalkmıştır çünkü.

Tüm bu etkin faydalarından dolayı bu tasarımlar oldukça ilgi görmeye başlamıştır. Hem maliyeti düşürmesi hem de işlevselliği arttırdığı için responsive siteler her geçen gün daha da tercih ediliyor.


Responsive Web Tasarım hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.