Marka Devri

Marka Devri

Marka devri, mülkiyet değişikliği olarak adlandırılabilir.Marka sahiplik değişikliği tescil yada süreç aşamasında Türk Patent ve Marka Kurumu nezdinde mümkündür. Devir , ilgili markanın emtialarının tamamı üzerinden yapılabileceği gibi emtiaların bir kısmı üzerindende yapılabilmektedir.İlgili devir işlemi talebin Türk Patent ve Marka Kurumu siciline işlenmesi ile resmiyet kazanmaktadır.

Devir işlemi için tarafımızdan hazırlanan devir senedi örneğinin devir eden ve devir alan tarafından noterden onaylatılması beklenmektedir. Devamında ise hazırlanan noter onaylı devir senedi Türk Patent ve Marka Kurumuna sunulmaktadır. İlgili talebin sicile kayıt edilmesi ile birlikte sahiplik değişikliği gerçekleşmektedir. Devire konu alan markanın ayırtedilemeyecek ölçüde benzerleri var ise aynı devir talebinin o markalar içinde yapılması şarttır.

Marka devri, markalaşmanın öneminin en büyük göstergesidir. Kurumdan bağımsız olarak markanın ne kadar değer gördüğünün ve bir malvarlığı olduğunun kanıtıdır. Markası devir talebi gören marka sahibide gerçek anlamda marka yaratabildiğini göstermektedir.

Marka devir işlemleri hak kaybı yaratabilecek işlemler olduğu için uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.


Marka Devri hizmetimiz ile ilgili 7/24 Whatsapp hattımız üzerinden bilgi alabilirsiniz.

Online ödemede tüm kredi kartlarına vade farksız 3 taksit imkanı


Neden MGR?

Tecrübelidir. Konusunda uzman danışmanlarımız size en doğru çözümü sunmaktadır.

Güvenilirdir. Web sitesi üzerinden gönderdiğiniz tüm mesajlar 2048 bit EV SSL ile şifrelenmektedir ve tarafımızdan size gönderilen tüm e-postalar digital olarak imzalanmaktadır.

Takipçidir. Aldığınız hizmet ile ilgili süreçleri özenle takip ediyor, belirli periyodlarla sizleri bilgilendiriyoruz.

Sektörlerinin lider firmaları bizi tercih etmektedir. Referans sayfamızı incelemek ister misiniz?

Ücretsiz Danışma Formu

Bilgi alabilmek için lütfen formu eksiksiz doldurun.