Marka Devri, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimlik, Endüstriyel T

Marka Devri

Marka devri, mülkiyet değişikliği olarak adlandırılabilir.Marka sahiplik değişikliği tescil yada süreç aşamasında TPE nezdinde mümkündür. Devir , ilgili markanın emtialarının tamamı üzerinden yapılabileceği gibi emtiaların bir kısmı üzerindende yapılabilmektedir.İlgili devir işlemi talebin Türk Patent Enstitüsü siciline işlenmesi ile resmiyet kazanmaktadır.

Devir işlemi için tarafımızdan hazırlanan devir senedi örneğinin devir eden ve devir alan tarafından noterden onaylatılması beklenmektedir. Devamında ise hazırlanan noter onaylı devir senedi Türk Patent Enstitüsüne sunulmaktadır. İlgili talebin sicile kayıt edilmesi ile birlikte sahiplik değişikliği gerçekleşmektedir. Devire konu alan markanın ayırtedilemeyecek ölçüde benzerleri var ise aynı devir talebinin o markalar içinde yapılması şarttır.

Marka devri , markalaşmanın öneminin en büyük göstergesidir. Kurumdan bağımsız olarak markanın ne kadar değer gördüğünün ve bir malvarlığı olduğunun kanıtıdır. Markası devir talebi gören marka sahibide gerçek anlamda marka yaratabildiğini göstermektedir.

Marka devir işlemleri hak kaybı yaratabilecek işlemler olduğu için uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası