Tanınmış Marka Müracaatı, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimlik,

Tanınmış Marka Müracaatı

Tanınmış marka ; hedef kitleyi düşünmeksizin toplumun tüm kesimleri tarafından hatırlatmaya gerek duyulmaksızın bilinilirliği yüksek olan markaların gelen tanımıdır. Tanınmış marka olabilmek için mutlaka ilgili karar merci olan Türk Patent Enstitüsüne müracaat yapılması ve tanınmışlığın dayanak evraklar ile birlikte ispat edilmesi gerekmektedir. Tanınmış markanın kabulü ise o markanın resmi kurum tarafından bilinilirliğinin ispatlandığı anlamına gelmektedir.

Tanınmış marka sahibine prestij ve üst düzey bir koruma sağlamaktadır.

Sağladığı avantajları sıralarsak ;

- Tanınmış bir markanın aynısı yada benzeri , kendi tescilli olduğu sınıflar haricinde de korumalı sayılmakta ve bu başvurular olumsuz sonuçlanmaktadır. Buda markanın taklit edilmesini engellemekte önemli rol oynayacaktır.

- Olası hukuksal bir durumda , karşı tarafın sağlamaya çalıştığı taklit yada haksız rekabeti ispatlamak daha mümkün olmaktadır.

- Markaya getirdiği saygınlık ile birlikte rekabet ortamında firmaya rakiplerine göre avantaj sağlamaktadır.Alıcı nezdinde marka da kalite algısı yaratmaktadır. Buda tercih edilir olmayı beraberinde getirir.

- Pazarlama faaliyetlerinde kullanılabilecek önemli bir argümandır. .Tanınmış marka olunması güçlü bir reklam altyapısı yaratmaktadır. Bu sebep ile ilgili markalı ürünlerin satışı kolay , ticari getirisi yüksek olacaktır.

Markanın tanınmışlığının ispat edilmesi öncelik ile firmanın yapısına ve sağlayabileceği tanınmışlığı destekleyen argümanlara daha sonrasında ise dosyanın eksiksiz hazırlanabilmesi için uzman bir vekil kadroya bağlıdır.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası