Yurtdışı Marka Tescili, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimlik, En

Yurtdışı Marka Tescili

Marka tescil belgeleri sadece başvurusu yapılan ülke sınırları dahilinde geçerli olduğundan , koruma talep edilen ülkeler için harici başvuru yapılması gereklidir. Tüm dünyada geçerli olan bir tescil sistemi bulunmamaktadır. Türkiye’ de tescil edilmiş bir markanın sadece Türkiye içerisinde korumasının var olması özellikle ihracat yapan firmaların çok dikkat etmesi gereken bir husustur. Tescilsiz bir marka ile yurtdışına yapılan satış işlemi global ticaret hayatında firma adına büyük risk yaratmaktadır. Dış pazar dada var olmak isteyen üreticiler için yurtdışı marka tescili kaçınılmaz hale gelmiştir. Unutulmamalıdır ki büyümenin yolu markalaşmadan geçmektedir. Dünya sahnesinde firmalar markalarını korudukları ölçüde var olmaktadırlar.

Yurtdışı marka tescili için kriterleri ve tescil bölgeleri birbirinden ayrı olan başvuru yöntemleri bulunmaktadır.

- İlgili ülkenin kendi patent ofisine direk başvuru yapılması . ( Bu yöntem ile yapılacak başvurularda ilgili ülkede ki çözüm ortakları önem arz etmektedir. MGR Patent olarak müvekkillerimizin hak kaybı yaşamaması adına çözüm ortaklarımızı en güvenilir ve hızlı vekil firmalardan seçmekteyiz. )

- Madrid Protokolü kapsamında WIPO başvurusu

- Avrupa Topluluk marka başvurusu(CTM)

- Afrika Fikri Mülkiyet Organizasyonu tescil başvurusu (OAPI)

Dünya ülkelerinin markalaşma kriterleri farklılık gösterebilmektedir. Bu sebep ile yurtdışı marka tescil işlemi gerek ön araştırma gerekse başvuru ve süreç takip noktasında uzmanlık gerektiren bir konudur. Firmamız bünyesinde yurtdışı marka tescil müracaatları uzman bir ekip tarafından titizlikle takip edilmektedir. Başvuru aşaması öncesinde ön araştırma tarafımızdan yapılmakta ve başvuru şekli konusunda deneyimlerimiz doğrultusunda en güvenilir yol haritası çizilmektedir. Unutulmamalıdır ki markalaşma zor ama sonucu başarıya çıkan bir yoldur. Markanın tescil edilmesi kadar devamında takip edilmesi ve haklarının tam korunması da hizmet kapsamımıza girmektedir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası