Marka Lisans İşlemi, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimlik, Endüs

Marka Lisans İşlemi

Tescilli bir markanın marka sahibi tarafından verilen kullanım hakkı lisans olarak adlandırılır. Lisans anlaşması marka tescil kapsamında yer alan mal veya hizmetlerin tamamını kapsayabileceği gibi , bir kısmı üzerinden de sağlanabilir.

Lisans ; inhisari lisans veya inhisari olmayan lisans şeklinde verilebilir.

İnhisari lisans kapsamında marka sahibi hakkını saklı tutmadıkça markasını kendisi kullanamadığı gibi başkalarına da kullanım hakkı veremez.

İnhisari olmayan lisans kapsamında marka sahibi kendisi markayı kullanabileceği gibi başkalarına da bu hakkı verebilmektedir.

Markalaşmaya önem veren firmalar için lisans anlaşmaları gelir sağlamaktadır. Markalar üzerindeki lisans talepleri , o markanın ne kadar değer gördüğünün ve tercih edildiğinin kanıtıdır. Bu durum marka sahiplerinin gerçek anlamıyla da marka yaratabildiklerinin de bir göstergesidir. Marka sahipleri tescilli markalarını tek eline almışlar ve sonsuz kullanım hakkı sahibi olmuşlardır. Bu hak kendilerine lisans anlaşmaları ile gelir elde etme olanağı da sağlamaktadır.

Marka lisans işlemleri hak kaybı yaratabilecek anlaşmalar olduğundan konusunda uzman vekil firmalar tarafından yapılması önerilmektedir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası