Marka İzleme, Marka Tescili, Patent, Web Tasarımı, Kurumsal Kimlik, Endüstriyel

Marka İzleme

Bir markanın tescil edilmiş olması markaya tam olarak koruma sağlamamaktadır. Markalar kanununa göre müracaatı yapılmış olan bir başvuru öncelik ile uzman incelemesine tabi tutulur, daha sonra ise resmi markalar bülteninde yayınlanmaktadır. Bu işleyiş gereğince resmi markalar bültenin takibi ve markaların izlenmesi oldukça önem taşımaktadır. Marka izleme , markamızın benzerlerinin tescil olmasını engelleyebilmek adına tek geçerli yoldur.

Marka izleme işlemi resmi markalar bülteninde her ay yayınlanan yaklaşık 3000 adet marka arasında benzerlik araştırması yapılmakta ve düzenli olarak marka sahipleri ile her ay raporlar halinde paylaşılmaktadır. Benzer olduğu düşünülen markalara hazırlanacak itiraz dosyaları ile birlikte başvurusu yapılan müracaatların iptali mümkündür.

Marka; firmanın sektörde ki yüzüdür. Firmanızın saygınlığının, bilinilirliğinin ve kalitenizin ölçütüdür. Olası taklitler markamızın saygınlığına zarar verebilir. Markanın tescili maalesef ki taklidi önleyememektedir. Bu sebep ile tescil edildikten sonra taklitleri önleyebilmek adına profesyonelce yapılan takip bu durumun önüne geçecektir.

Ayrıca sektörünüzde yapılan yeni marka müracaatlarını da görebilmek firmanız adına aydınlatıcı olacaktır.

Marka izleme işlemi;

- Marka adına göre

- Firma adına göre

- Sınıf listesine göre yapılabilmektedir.

Marka izleme işlemi yurtiçinde olduğu gibi yurtdışı içinde oldukça önemlidir. Özelliklede benzerlik araştırması yapılmayan ülkelerde benzer hatta birebir markaların tescil almaları mümkündür. Bu sebep ile yurtdışında yapılacak marka izleme işlemi markanın özgünlüğünün korunması ve taklidin önlenmesi için gereklidir.

ücretsiz danışma formu
Marka Tescili, Patent Tescili ve Endüstriyel Tasarım Tescili konularının yanı sıra Hukuki konular ve Bilişim sektöründe de uzman ekibimizle hizmet vermekteyiz.

Bu sitenin tüm hakları MGR Patent ve Bilişim Hizmetleri 'ne aittir. Sitede kullanılan yazılı ve görsel materyaller izinsiz kullanılamaz. Sitede yer alan indirim ve kampanyalar, hizmet kapsamının genişletilmesi durumunda fiyat farklılıkları gösterebilir. Süreli indirim ve kampanyaların geçerlilik tarihleri kampanya detay sayfalarında belirtilmektedir.
MGR PATENT VE BİLİŞİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ
Soğanlık Yeni Mh. Pegagaz Sk. Pega Kartal A Blok No.6 K.4 D.20 Kartal, İstanbul
T: 0 (850) 885 11 03 / F: 0 (850) 885 11 04 / E: info@mgr.com.tr

Gizlilik Sözleşmesi | Mesafeli Satış Sözleşmesi | İptal, İade Koşulları ve Bilgi Güvenliği
© 2007-2018 | Güncel Haberler | Site Haritası